Nacházite se zde:

Nenechte si rozchodem s partnerem zničit zbytek života

Nenechte si rozchodem s partnerem zničit zbytek života

Žalovat blízkého člověka je daleko těžší, než někoho cizího. Partner, se kterým již možná delší dobu nežijete z důvodů vzájemných neshod či podrazů, o vás i tak ví spoustu věcí, vaše názory, postoje, silné i slabé stránky. A neváhá je proti vám použít.

Rozvod bolí daleko více než protivný šéf či hlučný soused a také zasahuje celou rodinu, zejména pak děti. A právě kvůli dětem partneři často rozvod odkládají a to může vést ke katastrofě - v nejhorším případě k napadení, volání policie, krutým naschválům…

Takovou situaci nechce zažít nikdo, je stresující nejen pro děti, ale i pro samotné účastníky sporu. Lepší proto je rozejít se v poklidu a nečekat na vyhrocení situace.

Obrnit se a připravit na vše

Nebude to příjemné, ale situace se rozvodem zlepší. Připravte se proto na všechno a zkuste se obrnit. Soud za vás nevyřeší všechno, a pokud ano, bude vás to stát spoustu času a peněz. I z tohoto důvodu platí zásadačím dříve, tím lépe.

Rozvod řeší okresní soud podle místa posledního společného bydliště manželů. Za podání návrhu na rozvod se platí kolek za 2 000 Kč (nebo se tato částka následně na výzvu soudu zašle na účet soudu).

Šance na osvobození od soudního poplatku, je minimální, neboť soudy dovozují, že jde o částku, která se dá postupně našetřit. Na druhé straně, je-li jednoznačným viníkem rozpadu manželství druhý manžel, může mu soud uložit povinnost vaše náklady, tedy i kolek, na konci řízení zaplatit.

Jak dlouho to trvá?

Průměrná délka rozvodového řízení v Jihomoravském kraji je asi půl roku, pokud v manželství nefigurují nezletilé děti. Jedním z nejrychlejších soudů v Jihomoravském kraji je dle našich zkušeností Okresní soud Brno-venkov.

Harvánek a Plátěnková

Kategorie blogu

Harvánek a Plátěnková - Advokátní kancelář

Bayerova 23
602 00 Brno
1. patro

JUDr. Jaromír Harvánek, CSc.
+420 777 862 080, ak@harvanek.cz

JUDr. Hana Plátěnková
+420 777 272 165, ak@platenkova.cz

Potřebujete právní pomoc?
Napište – odpovíme do 24 h

*
*
*