Nacházite se zde:

Profily advokátů

Doc. JUDr. Jaromír Harvánek, CSc.

Advokacii se věnuje už od roku 1993, v současnosti působí jako docent Katedry právní teorie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Po absolvování právnické fakulty pracoval jako justiční čekatel Krajského soudu v Brně a později se stal odborným asistentem na Právnické fakultě.

V roce 1991 na Karlově univerzitě absolvoval aspiranturu a v roce 2011 se stal docentem Masarykovy univerzity.

Za svůj život napsal přes 90 odborných prací, monografií a učebnic. V právní praxi opakovaně působil jako asistent soudce Ústavního soudu ČR a v letech 1994-2013 byl členem rozkladové komise předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Je odborníkem na právo občanské, pracovní, obchodní, finanční, ústavní a právo veřejných zakázek.

Vedle právnického jazyka ovládá i němčinu a ruštinu.

JUDr. Hana Plátěnková, Ph.D.

Je od roku 2008 členkou České advokátní komory, předtím tři roky pracovala jako advokátní koncipientka JUDr. Harvánka.

V rámci svého studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně se zúčastnila studijní stáže na prestižní univerzitě v Miláně.

V roce 2005 po absolvování rigorózní zkoušky získala titul JUDr., v roce 2012 obhájila doktorskou práci a získala titul Ph.D.

Je autorkou či spoluautorkou desítky odborných článků a prací, včetně příspěvků k odborným konferencím. Má i pedagogické zkušenosti z výuky práva.

Ve své praxi se specializuje na právo občanské, nemovitosti, právo rodinné, vymáhání pohledávek, právo trestní a cizinecké.

Vedle právnického jazyka ovládá i italštinu a angličtinu.

 

O nás

Právní rozbor nebo jen drobná rada?
Neváhejte se na nás obrátit

Poskytujeme komplexní právní služby na území České republiky a rádi vám pomůžeme s čímkoliv, od obyčejné rady, klasické hodinové konzultace až po sofistikované právní rozbory či dlouholetou mnohovrstevnou spolupráci.

Jsme profesionální advokáti, ale zakládáme si na lidském přístupu a snažíme se zbortit obavy a předsudky, které u řady lidí právní služby budí. Samozřejmostí je naprostá diskrétnost.

S námi se právníků bát nemusíte

Každý problém, se kterým za námi přijdete, s vámi důkladně probereme a navrhneme vám co nejefektivnější řešení. Pokud váš nárok nebude právně vymahatelný, případně příliš rizikový, nákladné soudní řízení se vám budeme snažit spíše vymluvit.

V opačném případě vás budeme rádi zastupovat, pomáhat řídit vaše kroky a bojovat za vaše práva. Zastoupíme vás před soudem, správním orgánem, sepíšeme právní rozbor, typické i atypické smlouvy a ověříme vaše podpisy.

Poradíme i v dalších oblastech

Potřebujete nejen advokáta, ale i znalce na odhad nemovitostí (grafologie, movité věci atd.), realitního makléře, tlumočníka, notáře či exekutora? Rádi vám zprostředkujeme kvalitního, prověřeného odborníka i z dalších oblastí.

Harvánek a Plátěnková - Advokátní kancelář

Cejl 81
602 00 Brno
5. patro /výtah

JUDr. Jaromír Harvánek, CSc.
+420 777 862 080, ak@harvanek.cz

JUDr. Hana Plátěnková
+420 777 272 165, platenkova@gmail.com

Potřebujete právní pomoc?
Napište – odpovíme do 24 h

*
*
*